Фриланс работа в Украине: удаленная работа на дому, дистанционная работа, телеработа

Додатковий заробіток для висококваліфікованих інженерів в Україні - вакансії для кваліфікованих інженерів, технологів, електронщиків, електриків і інших фахів на виробництві. Робота за сумісництвом для фахівців різного профілю в найкрупніших містах і регіонах України.

Роботодавці в Росії зіштовхуються з недостачею кваліфікованих кадрів

Російська енергетична промисловість вливає 100 млрд доларів у модернізацію старих електромереж країни. Але вона може не знайти достатньої кількості інженерів, щоб виконати цю роботу, пише Financial Times (повний текст на сайті Inopressa.ru).

Російська електроенергетична монополія РАО ЄЕС, шо зіткнулася із серйозним недоліком кваліфікованих кадрів, шукає фахівців із всієї земної кулі. Вона вже давно наймає інженерів за контрактом у країнах колишнього Радянського Союзу, але тепер вона шукає їх і в Китаю, Євросоюзі, Туреччині й Ірані.

"Нас хвилює проблема робочої сили, адже одночасно буде розвиватися стільки проектів", - відзначив фінансовий директор компанії Сергій Дубинін.

Роботодавці зіштовхуються з такою ж недостачею по всій Росії. Інженери, технічні фахівці й комерційні директори користуються найбільшим попитом, і найбільші труднощі передвіщаються зростаючої будівельної галузі. Голава "Альфа-Банку", одного з найбільших російських банків, Петро Авен стверджує, що брак робочої сили - це "справжня проблема".

Середня заробітна плата в Росії в лютому складала 15214 рублів (650 доларів, 408 євро або 327 фунтів стерлінгів) - на 15% вище в реальному вирахуванні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року й у шість разів вище показника 2000 року в номінальному вирахуванні. Але, як торік визначила консалтингова Hay Group, у зв'язку з попитом на високопоставлених керівників, річна зарплата директорів великих промислових компаній виросла за рік на 60% майже до 160 тисяч доларів.

Це підвищення пов'язане з економічним ростом у середньому на 7% у рік із часів фінансової кризи 1998 року. Рівень безробіття впав з максимальної оцінки в 13% до менш ніж 6%, при фактичному рівні в Москві й ряді інших великих містах, близькому до нуля.

Агентства по працевлаштуванню Краснодарської області - регіону на півдні Росії, у якому перебуває місто Сочі, де в 2014 році пройдуть зимові Олімпійські ігри - повідомляють про великий брак робочої сили в регіоні. У промисловому місті Челябінську в січні було, за повідомленнями, 44226 вакансій при населенні 1 млн чоловік.

У Мурманську, на півночі, рибалки скаржаться, що газовий концерн "Газпром" переманює робітників на свій великий Штокмановський проект.

Роботодавці стурбовані кваліфікацією своїх працівників. Стара радянська система освіти, при своїх високих стандартах, не готувала випускників для пострадянської епохи. Реформи 1991 року призвели до еміграції на Захід приблизно 1 млн молодих росіян. У Росію приїхали близько 5 млн легальних і більш 10 млн нелегальних іммігрантів з інших частин колишнього Радянського Союзу, здебільшого з низьким рівнем освіти.

Аркадій Дворкович, головний економічний радник президента Володимира Путіна, стверджує, що вихід з положення складається в інвестиціях у систему освіти. Витрати на освіту збільшилися більш ніж у два рази з 162 млрд рублів в 2005 році до 330 млрд рублів, закладених у бюджеті на цей рік.

Дворкович вважає, що проблема в тому, що продуктивність праці в Росії дуже низька й становить від 12 до 15% стандартів розвинених країн, і можливості для перегрупування кадрів великі. "З підвищенням продуктивності в майбутньому в нас не буде ніякого браку робочої сили", - відзначив він.

Однак з урахуванням російських масштабів, погано розвитий транспортної системи й непридатних житлових умов люди неохоче переїжджають. А чисельність працездатного населення минула свій пострадянський пік в 90 млн при населенні 140 млн і, за прогнозами, знизиться до 77 млн до 2020 року. За офіційним даними, рівень зайнятості вже досить високий по стандартах розвинених країн, так що можливості для подальшого росту обмежені.

За матеріалами Newsru.com

© 2007 Lance.com.ua Разработка веб-сайтов, создание веб-приложений, программ, баз данных, скриптов