Фриланс работа в Украине: удаленная работа на дому, дистанционная работа, телеработа

Фріланс - разова і постійна робота для фрілансеров в Україні - використовуйте сайт Фріланс.com.ua для пошуку роботи вдома в Україні через інтернет. До ваших послуг позаштатні фахівці: програмісти, перекладачі, веб-дізайнери, копірайтери, бухгалтери, фотографи, журналісти. Разова і постійна робота для фрілансеров в Україні.

Що таке фріланс

Напевно, багато хто з нас мріє про те, щоб заробляти гроші, не виходячи з будинку. Сидите на березі теплого моря, попиваєте коктейль, а коли є настрій - творите і цим заробляєте собі на безбідне життя. Фантастика? З розвитком Інтернету це стає реальністю. Більш того, найближчим часом представники цілого ряду професій будуть позбавлені від необхідності ходити в задушливі офіси і витрачати час на дорогу. Природно, мова йде не про «роботу на домашньому телефоні», а про професії цікавих і творчих.

Free-lance в перекладі з французького - нештатний журналіст або фотограф. Але з недавнього часу цей термін відносять до будь-яких професіоналів, що працюють дистанційно. В першу чергу, попит на цьому ринку мають веб-дизайнери, програмісти, перекладачі, архітектори, редактори і рекламісти, список дуже довгий.

У США, наприклад, фрілансери в середньому заробляють більше, ніж фахівці в тій же області, що працюють в офісі повний день. Адже «вільними художниками» зазвичай стають професіонали високого класу.

У нас поки до дистанційної співпраці відносяться з побоюванням, хоча для невеликих компаній з обмеженим бюджетом це якнайкращий вихід - можна заощадити і час, і гроші на «бюрократію».

Напевно ви знайдете застосування і своїм талантам. Все зовсім не складно - багато потенційних працедавців шукають фрілансеров через інтернет. Наприклад, на сайті telejob.ru можна знайти як оголошення про роботу, так і резюме фрілансеров, а також «чорні списки» виконавців і працедавців. На free-lance.ru є велика база професіоналів в будь-якій області з прикладами їх робіт. Пропозиції починаються з скромних 10$ за дизайн вітальної листівки і доходять до декількох тисяч за серйозний проект. Є навіть такий екзотичний вид роботи, як участь в тематичних форумах за невелику оплату. Гроші ви можете отримувати як на рахунок в банці, так і на різні системи інтернет-платежів, такі як Webmoney, а договори у разі потреби оформляти за допомогою рекомендованих листів.

У цьому способі заробітку є і свої підводні камені. Працюючи кожного разу з новим замовником, як бути упевненим в тому, що ви отримаєте оплату за свою працю? Переваги фрілансера полягають в тому, що він може відкинути сумнівний проект. Одне з основних правил - вільний час дорожчий, ніж нецікава і низькооплачувана робота. Як відрізнити поганий проект від перспективного?

Перш за все, оціните об'єктивну вартість ваших послуг. Якщо замовник пропонує набагато менше, то він просто жаднюка, і, можливо, буде потрібно багато зусиль або довгий час, щоб змусити його розлучитися з грошима. Якщо він пропонує набагато більше, ніж зазвичай платять за таку послугу, то, швидше за все, це просто приманка для наївних, і він взагалі не збирається платити.

Замовник оголошує тендер. Це може означати, що він просто хоче зібрати роботи, а потім використовувати їх, нічого не заплативши. Своє авторство буде потім довести дуже складно. Проте можна підстрахуватися - роздрукувати свої матеріали і послати собі рекомендованим листом. Дата на поштовому штемпелі буде доказом вашого авторського пріоритету.

Замовник сам не знає, чого він хоче. Якщо він не в змозі сформулювати технічне завдання, то велика вірогідність того, що ви не зможете йому догодити. До того ж це може означати, що він просто досліджує ринок і придивляється до цін.

Від вас вимагають завершити роботу в найкоротші терміни. Швидше за все, замовник довго тягнув з пошуками виконавця, а відбувати за його недбайливість доведеться вам.

Трохи практики, і ви навчитеся відрізняти «хорошого клієнта» і обзаведетеся своїм довкола постійних замовників. Зате які перед вами відкриються перспективи! Варто ризикнути.

Кіра Ровенко

За матеріалами newansy.ru

© 2007 Lance.com.ua Разработка веб-сайтов, создание веб-приложений, программ, баз данных, скриптов